Završeno strateško planiranje Mreže SOS-NET

Projekt SOS-Net se primiče završetku. Kao što je i planirano u okviru projekta osnovana je Mreža pružatelja socijalnih usluga SOS-NET te pokrenut web portal www.mreza-sos-net.hr putem kojega će biti organizirana burza socijalnih usluga. Jedan od rezultata projekta je i izrada Strateškog i operativnog plana Mreže SOS-NET. Radionica „Strateško planiranje“ dio je projekta SOS-NET. Proces strateškog planiranja započet je na osnivačkoj skupštini, krajem rujna 2015, nastavio se tijekom edukacije o strateškom planiranju u prosincu, a u utorak, 09.veljače.2016.godine proces izrade strateškog plana priveden je kraju.

Cjelodnevna radionica održana je u sjedištu Mreže SOS-NET, u Belišću u prostorijama Lokalnog volonterskog centra Udruge ZVONO. Radionica je bila podijeljena na dva dijela. Tijekom prijepodneva su članovi Upravnog odbora, voditelji sekcija i vodstvo Mreže SOS-NET definirali glavne smjernice Strateškog plana, a u popodnevnim satima pridružili su se i ostali članovi. Nakon upoznavanja sa strateškim smjernicama sudionici radionice su definirali  konkretne teme i akcije  koje je potrebno provesti u razdoblju 2016.-2018. godine.

Zajednički rad na izradi Strateškog plana Mreže SOS-NET 2016.-2018. bio je prigoda da se članovi bolje upoznaju, da zajednički isplaniraju buduću suradnju kroz Mrežu te stvore pretpostavke za prijavu i provedbu partnerskih projekata na budućim natječajima. Zajedničkim radom usuglašeni su stavovi oko vrijednosti, vizije i misije Mreže SOS-NET.

U slijedećih desetak dana slijedi rasprava članica mreže SOS-NET o ponuđenoj verziji Strateškog plana te eventualna korekcija. Nakon izrade finalne verzije Strateški plan Mreže pružatelja socijalnih usluga SOS-NET 2016.-2018. Godine bit će dostupan na web-u Mreže.