Održane radionice "Zavolontiraj se"

U sklopu projekta “Šalji dalje” koji provodi udruga Zvono održane su radionice “Zavolontiraj se” u Obrtničkoj školi Požega.

Projekt “Šalji dalje” provodi se od 1. kolovoza 2017., a usmjeren je razvoju volonterstva na području tri slavonske županije – Osječko – baranjske, Požeško – slavonske i Virovitičko – podravske. Partneri na projektu su Grad Belišće, udruga Slap iz Osijeka, udruga Jaglac iz Orahovice, SŠ Marka Marulića Slatina te SŠ Stjepan Ivšić Orahovica. Projekt financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Jedna od aktivnosti projekta je i organizacija radionica za osnivanje školskih volonterskih kluova. Radionice “Zavolontiraj se” usmjerene su srednjoškolcima, a kroz sudjelovanje na radionicama mladi se upoznaju s pojmom volonterstva, sa zakonskim okvirom volontiranja u Republici Hrvatskoj te ih se potiče na aktivno sudjelovanje u društvu. Prve radionice održane su u Požegi, a na radionicama je sudjelovalo više od 40 mladih srednjoškolaca. Nakon ciklusa radionica, u Obrtničkoj školi Požega osnovat će se školski volonterski klub, a učenici će zajedno sa svojim mentorima i nastavnicima razvijati volontersvo u svojoj školi. Tijekom projektnih aktivnosti radi se i na pružanju podrške škoslkih volonterskim klubovima, potiču se učenici na aktivno sudjelovanje u životu lokalne zajednice te se potiču na samostalno osmišljavanje volonterskih akcija.

U sljedećem razdoblju planira se provedba još jedne radionice u Obrtničkoj školi Požega, a zatim i u partnerskim školama u Orahovici i Slatini.