Menadžment volontera u Slatini

Kroz projekt „Šalji dalje“ održana je edukacija „Uvod u menadžment volontera“ u Slatini. Projekt „Šalji dalje“ financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, a partneri na projektu su Grad Belišće, udurga Jaglac, udruga Slap, SŠ Stjepan Ivšić Orahovica i SŠ Marka Marulića Slatina. Edukacija je provedena u dva termina, za predstavnike organizacija civilnog društva i javnih ustanova. Sudionici su se tijekom edukacije upoznali sa zakonskim okvirom volonterstva u Republici Hrvatskoj te s osnovama menadžmenta volontera. Kroz praktične primjere upoznali su se s pravima i obvezama volontera i organizatora volontiranja.

Edukacija je bila usmjerena jačanju kapaciteta organizacija civilnog društva i javnih ustanova za uključivanje volontera u svoj rad. Tijekom edukacije, sudionici su se upoznali s osnovnim koracima menadžmenta volontera, važnosti volonterskog rada te evidentiranja volonterskog rada u svojim organizacijama. Poseban se naglasak stavio na obveze organizatora volontiranja te na važnost poznavanja Zakona o volonterstvu, kao i na važnosti uloge koordinatora volontera u pojedinoj organizaciji.

Sljedeći ciklus edukacije „Uvod u menadžment volontera“ održat će se u Belišću, 18. svibnja, u prostorijama Grada Belišća.