Još jedna edukacija "Biti volonter"

Održna je još jedna, četvrta edukacija “Biti volonter” u sklopu projekta “Šalji dalje” koji provodi udruga Zvono, a koji financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Prva edukacija održana je u listopadu 2018. u Orahovici, druga u studenom 2018. u Belišću, treća u prosincu 2018. u Požegi, a četvrta je održana u Slatini, 30. siječnja 2019. Na edukacijama volonteri su se upoznali sa zakonskim okvirom volontiranja u Republici Hrvatskoj. Edukaciju je održao Volonterski centar Osijek, a kroz interaktivne aktivnosti sudionici su se na zanimljiv način upoznali s pravima i obvezama volontera i organizatora volontiranja, sa samim pojmom volonterstva te su naučili tko je to volonter i gdje sve mogu volontirati. Tijekom edukacije sudionici su osvijestili i što ih sve motivira na volontiranje te koje su dobrobiti od volontiranja za njih kao pojedince, za korisnike volonterskih usluga, ali i za društvo u cjelini. Na edukacijama je  sudjelovalo 52 sudionika, volontera s iskustvom, ali i mladih koji će se tek prvi puta uključiti u volonterske aktivnosti u zajednici.

Projekt “Šalji dalje” nastavlja se provoditi sve do 31. srpnja 2019., a sljedeća edukacija “Biti volonter” održat će se u Belišu, 27. veljače. Svi zainteresirani sudionici mogu se javiti u udrugu Zvono i tako se uključiti u aktivnosti projeka.

Partneri na projektu su udruga Slap iz Osijeka, udruga Jaglac iz Orahovice, SŠ Marka Marulića Slatina, SŠ Stjepan Ivšić Orahovica te Grad Belišće.